DYSTRYBUCJA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH 2013

Pierwsze działania Parafialnego Zespołu Caritas związane są z dystrybucją artykułów żywnościowych pozyskiwanych z Magazynu Caritas Archidiecezji Warmińskiej w ramach programu „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej 2013”.

Parafia Piecki w ramach ww. programu otrzymała w okresie od kwietnia do grudnia 2013r. ponad 13 ton żywności. Żywność ta została przekazana ponad 100 rodzinom z naszej parafii.

W tym miejscu Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania Panu Markowi Szabelskiemu za nieodpłatny transport , jak również zaprzyjaźnionym wolontariuszom współpracującym z członkami PZC  za pomoc w rozładunku i rozdawaniu paczek żywnościowych.

DZIEŃ DZIECKA 2013

W dniu 1 czerwca 2013r. Parafialny Zespół Caritas przy współpracy z Zarządem Osiedla 35-lecia PRL i GOKSiR „Pegaz” , zorganizował Dzień Dziecka. Cała zabawa miała miejsce na Osiedlu 35-lecia w godzinach 14-17.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z GKRPA, Urzędu Gminy i ludzi dobrego serca a także ofiarowanym fantom , zapewniono konkursy z nagrodami, słodkości, pyszne domowe ciasta, lody , zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, trampolinę, jazdę kładem , pokaz straży pożarnej , malowanie buziek… Była także bryczka konna zorganizowana przez mieszkańców wsi Brejdyny.

W tym dniu nie zabrakło uśmiechów i radości , bo atrakcji i niespodzianek było mnóstwo- każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

W tym miejscu Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania współorganizatorom , wszystkim ofiarodawcom i sponsorom-ludziom dobrej woli a także wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i wielkie serca =).

KOLONIE LETNIE Z CARITAS 2013

Parafialny Zespół Caritas włączył się w akcję - kolonie letnie z Caritas. 15 dzieci        z naszej parafii w miesiącu lipcu wypoczywało 10 dni we Fromborku w Niepublicznym Schronisku Młodzieżowym Caritas,  razem z turnusem 20 dzieci   z zaprzyjaźnionej Parafii Szestno. W trakcie trwania kolonii zapewnione były m.in. : kąpiele i plażowanie,   zajęcia sportowe, jednodniowa wycieczka autokarowa, ogniska, dyskoteki, wypoczynek bez telewizora, wspólna modlitwa oraz uczestnictwo w codziennej Mszy Św.

Dzięki ofiarności naszych parafian w dniu 23 czerwca 2013r. zebrano ofiary do puszek w kwocie 760 zł . Kwotę tą  przeznaczono na dofinansowanie przewozu dzieci na kolonie (ogólny koszt transportu wynosił 1150zł).

AKCJA - OPŁATKI WIGILIJNE I PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA DZIECI- 2013

Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas włączyli się w rozprowadzanie opłatków wigilijnych . Dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy pozyskali od księdza proboszcza środki finansowe , za które zorganizowano słodkie upominki dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Przygotowano 250 paczuszek słodkości..